Garaże blaszane

Garaże blaszane są niezwykle pożytecznymi i łatwymi rozwiązaniami dla ludzi, którzy chcą trzymać w zadaszeniu samochód, rower czy różnego rodzaju narzędzia. Jest to również opcja wielokrotnie tańsza od obiektów murowanych. Nie oznacza to jednak wcale, że wygląda nieładnie czy brakuje mu solidności. Nic z tych rzeczy. Obecnie oferowane garaże blaszane mogą być efektowne i niezawodnie spełniać swą funkcję ochronną i zabezpieczającą. Zwykle garaże te wykonuje się z blachy stalowej ocynkowanej i oferowane są jako standardowa blacha lub pomalowane różnymi kolorami, według preferencji klientów.

Standardowy wymiar takiego garażu to 3 x 5m, ale spotyka się również często rozmiar 4 x 6m i inne. Niektóre większe garaże oferowane są z dwiema bramami wjazdowymi. Najmniejsze garaże blaszane, o wymiarach np. 1,5 x 2m, możemy kupić już za 1000 zł ale typowy, mało wymagający obiekt na samochód z pewnością również nie będzie nas kosztował majątku. Cena blaszaków pojedynczych wynosi zwykle nie więcej niż 2500 zł, za podwójne czasem trzeba wydać ponad 5000 zł.

Przed postawieniem garażu, miejsce dobrze jest wybetonować lub położyć kostkę brukową, ponieważ musi mieć mocne, twarde i równe podłoże. Do tego podłoża należy przymocować garaż, żeby wiatr go nie porwał lub nie uszkodził konstrukcji.

Żeby postawić garaż blaszany na naszej działce nie potrzebujemy pozwolenia na budowę i wystarczy nam zgłoszenie, o ile obiekt nie przekracza 35m.  Nie może być również więcej niż dwóch takich obiektów na każde 500mpowierzchni działki.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *